CZ EN DE

Sportovní kurzy

Lipno dokáže nabídnout mnohé snad komukoliv.

Přehrada a její okolí nabízí nepřeberné množství aktivit, ať už si chcete dát pořádně do těla a zažít netradiční dobrodružství, nebo hledáte klid a odpočinek v krásné přírodě. S perfektním zázemím v areálu YK Jestřábí, vodní plochou téměř 50 km2 a nekonečnými šumavskými lesy protknutými cyklostezkami budete mít vždycky z čeho vybírat. Abychom Vám usnadnili hledání, nabízíme pár ověřených tipů.

Jsme rodina s dětmi na prázdninách

Jsme rodina s dětmi na prázdninách

Rodiny máme rádi, a proto jim věnujeme speciální péči. 
Děti se v kempu baví za každého počasí. Aby si i rodiče užili zasloužené volno, máme přímo v areálu kempu otevřenou školičku pro nejmenšísportovní a naučné kroužky pro školáky a školačky a pro ty větší i náročnější sportovní kroužky.
Rodiče si mohou vybrat ze širokého spektra sportovního vybavení nebo plavidel v naší půjčovně  LipnoNaplno, vyzkoušet nevšední sporty, vyrazit na bruslích, katamaranu, nebo zkusit wingfoiling, elektrohydrokolo Manta5 či nějakou další z našich nevšedních hraček.
Pokud ovšem nechcete trhat rodinou partu, máme pro Vás k dispozici šlapadlo se skluzavkou, plachetnici, kola pro celou rodinu včetně sedaček pro nejmenší a mnoho dalšího.
Nepřeberné množství variant, kam vyrazit na výlet, jistě ocení i ta nejnáročnější rodina. K dispozici jsou tu pro Vás neopakovatelná šumavská příroda a okolní vesničky a města. Jednou z nejoblíbenějších destinací je zámek v Českém Krumlově nebo zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách Vítkův kámen nabízející dechberoucí výhled na celou přehradu.
Přibrat můžete i pár rodinných přátel nebo prarodiče. Bude nám potěšením uvítat Vás v našem kempu.
Absolutní novinkou, kterou jsme pro vás připravili, je možnost objednat si vyhlídkový let horkovzdušným balonem nad skutečnou perlou jižních Čech - Českým Krumlovem. Pohled, který se před Vámi z paprsků ranního slunce rozevře, Vám vyrazí dech a zanechá ve Vás dojem, kterému se málokterý vyrovná.

Rezervace
Jsme nadšení rybáři

Jsme nadšení rybáři

Pro rybáře je Lipno jako stvořené a vytáhnout až dvoumetrové úlovky není tak výjimečné. Ubytovat se můžete v chatě v klidné části areálu se zázemím na dosah. V okolí najdete dostatek klidných míst na břehu i v rákosí, případně můžete vyrazit rybařit na lodi.

Rezervace
Jsme starší pár a chceme si odpočinout

Jsme starší pár a chceme si odpočinout

Na pohodovou dovolenou u vody nemusíte jezdit daleko. Klidná čistá voda přehrady a nekonečné Šumavské lesy vám dají energie na rozdávání. Můžete si půjčit lodičku nebo šlapadlo a vyrazit do klidnějších částí s knížkou nebo i s rybářským prutem. V okolních lesích s desítkami kilometrů cyklostezek a pěšin načerpáte na výletě na kole nebo s košíkem na houby tolik potřebný klid. Můžete se vydat i na menší výlet do okolních vesniček a měst - třeba do Českého Krumlova, který vám učaruje svou malebnou středověkou atmosférou. Pokud neodoláte ani náročnějším sportům a dáte si pořádně do těla, můžete navštívit náš prvotřídní nový wellness, který se nachází v suterénu domu Lakeside Apartments.

Rezervace
Jsme parta a hledáme zážitky

Jsme parta a hledáme zážitky

Sbalte si batohy, přijeďte a hoďte je do jedné z chatek nebo do stanu. Přehrada a okolní cyklostezky jsou v kombinaci s půjčovnou sportovního vybavení LIPNO NAPLNO lákadlem, kterému odolá málokdo. Vyzkoušet si můžete kite na vodě i na souši, wing, foilingové hračky, windsurf nebo třeba jízdu na katamaránu, kajaku a dalších plavidlech. Pokud chcete zažít zábavu, kterou Vám jinde v celé republice nenabídnou, naskočte na aquaskipper, se kterým se rozjedete po hladině jezera rychlostí až 27 km v hodině, nebo na surfbike či  hydroebike Manta5 a dokažte všem kamarádům, že jste pravými mistry rovnováhy. Cyklostezky nemusíte objevovat jen na kole - nazujte si terénní skiky nebo naskočte na streetsurf či elektroskate, abyste měli o čem na mejdanech vyprávět a oslňovat. Každý večer se můžete všichni setkat na naší vyhlídkové terase a pochlubit se s míchaným nápojem v ruce svými nevšedními zážitky. Budete-li chtít své úspěchy oslavovat i déle než jen do večerky, je Vám plně k dispozici plážový coctail bar Windy Point, kde můžete tančit dlouho do noci.

Rezervace
Jsme nadšení výletníci

Jsme nadšení výletníci

V přilehlém kempu i nedalekém okolí je o zábavu postaráno prakticky za každého počasí. Pokud si ale chcete udělat delší výlet nebo chcete mít program opravdu na celý den, máme pro Vás několik tipů, kam vyrazit za poznáním, relaxací nebo na chvíli potrápit tělo pořádným výšlapem. Necelých 80 km od MOLO Jestřábí najdete krásnou Šumavskou horu Třístoličník tyčící se nedaleko Trojmezí, kde se odedávna stýkají hranice Čech, Bavorska a Rakouska. Podle legendy se na třech kamenných stolicích (křeslech) scházeli panovníci tří zemí. V itineráři výletů za poznáním by rozhodně neměly chybět i takové unikáty jako Soumarské rašeliniště, Medvědí stezka, portál Schwarzenberského plavebního kanálu nebo vodopády sv. Wolfganga a Vyšebrodský klášter či Čertova stěna. Největší rozhled pak budete mít z nejvyšší hory české části Šumavy - Plechý a pokochat se můžete i nádherou Plešného jezera ledovcového původu. Zhruba hodinku cesty jihozápadním směrem, tedy co by kamenem dohodil, za hranicemi s Rakouskem, máte příležitost pozorovat vysokou zvěř doslova tváří v tvář. Rakouský WildPark Altenfelden nabízí rozhodně zajímavou podívanou. Obdivovat můžete stáda daňků, divoká prasátka, oslíky, dravé ptáky, různé druhy koz a dokonce i klokany, opice, mývaly, zebru nebo exotické ptactvo. Takový výlet si zaručeně užijí především děti, v parku totiž mají připraveny ukázky krmení geparda nebo dravých ptáků. 

Rezervace
Jsme neposedná dvojice

Jsme neposedná dvojice

V naší půjčovně naleznete spoustu sportovního vybavení a okolní příroda je zkrátka přepychová. Přesto, že rádi vyrážíte do okolí za poznáním, jsou dny, kdy se chcete podívat jen kousek "za plot". Nedaleko MOLO Jestřábí si tak můžete ověřit svou zručnost a trpělivost při minigolfu a zařádit si na tobogánu, jehož dojezd je jen pár kroků od samotného Lipna. Pro ty náročnější, adrenalinové vyznavače, je skryt v korunách stromů překrásný Adventure park, kde na nejedné překážce, ve výšce až 15 metrů nad zemí, zapochybujete, zda člověk skutečně pochází z opice. Komu se z výšky zatočí hlava, může si nervy zklidnit na naší vyhlídkové terase s drinkem v ruce či v plážovém baru Windy Point. Po západu slunce pak završíte večerní atmosféru sledováním pěkného filmu v nedalekém letním kině. To vše je v podstatě co by kamenem dohodil, jen do půl kilometru od MOLO Jestřábí. Spojit tak můžete příjemné s užitečným a večer se po náročném dni vrátit do kempu procházkou za svitu měsíce a třpytu hvězd na Šumavském letním nebi.

Rezervace
Jsme sportovní tým na soustředění

Jsme sportovní tým na soustředění

Pro sportovní nadšence máme na MOLO Jestřábí slabost a proto Vám mimo sezónu dáme skvělou cenu za ubytování. Můžete se spolehnout, že v naší půjčovně sportovních potřeb LIPNO NAPLNO najdeme dostatek vybavení pro všechny a soustředění nezůstane jen u běhání, plavání, kola nebo posilování. Kromě pohodlného zázemí se v  restauraci určitě postaráme i o vaše hladové krky. Napište trenérovi, že místo na soustředění už máte!

Rezervace