CZ EN DE

Kalendář akcí

Akce v nejbližší době

Příprava na zimní radovánky

Zimní sezona se blíží, a tak se s velkými vodními akcemi budeme zase těšit na další sezonu... Případně si nabruste nože svých bruslí. Jachtařit se totiž dá i v zimě.
V případě, že zamrzne vodní hladina, těšit se můžete na tréninky i závody lodní třídy DN (lední jachty), snowkiting nebo wing na sněhu či ledu! Zúčastnit se můžete také našeho největšího, jedinečného a jediného Ice Marathonu, který pořádáme!

Lipno Ice Marathon 2024

Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách.

Teplota vzduchu: až -20°C
Nadmořská výška: 729 m. n m
Terén: led, sníh, nezpevněný
Maximální počet startujících: 200

Popadla Vás někdy touha dokázat sami sobě, že uběhnete dál, vyskočíte výš, dojedete na konec světa, potopíte se hlouběji? Prvním krokem v případě běžeckého maratonu je obout tenisky a začít trénovat. Lipno Ice Marathon je však něčím výjimečný. Nestačí „jen“ umět běhat a vydržet tradičná maratonskou vzdálenost 42,195 km. To vše totiž musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu. Hledali jste ten správný impuls dokázat si něco výjimečného? Lipno Ice Marathon je tu právě pro vás. Tak se obujte a začněte trénovat. Tohle totiž není závod pro bábovky. Pro vytrvalé zimní běžce máme připravenou nejen maratonskou trať, ale i 22 km dlouhý půlmaraton a 10 km vzdálenost pro mladé sportovce. Závodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a na led a stačí se rozběhnout. Další variantou – pokud počasí dovolí – je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Kategorie Freestyle je zkrátka ušitá pro všechny, kteří milují pohyb na ledě. Vybere si každý. Tak neváhejte a ponořte se do tréninku, čas letí! To vše a nejen to… Pro ty, kteří to myslí opravdu vážně! V ceně startovného máte zahrnuto ubytování ve vlastním stanu přímo v lokalitě závodu. Zažijte tak pořádný ledový adrenalin podobný tomu antarktickému. Náš maraton je zkrátka dobrou vstupenkou do přípravy na vyhlášený Antarctic Ice Marathon. Tak přijeďte a otestujte svou výdrž!

S registrací do závodu neváhejte, počet startovních míst je omezen!

SNOWKITE STORMY vol.13

race & freestyle & marathon
LIPNO
9. - 11 . 2. 2024
Ve dnech 9. - 11. 2. 2024 proběhnou závody ve snowktitingu na zamrzlém Lipně. Jedná se o 13.ročník závodů SNOWKITE STORMY, s tím, že na Lipně se tyto závody budou konat již po čtvrté. Jedná se o největší soutěž v tomto sportu v Česku, vyhlášenou také jako MČR ve snowkitingu. Očekáváme kolem 40 závodníků, pojede se několik disciplín.

Královskou disciplínou je tzv. „race“, což je okruhový závod na rychlost s hromadným startem a nabízí velmi atraktivní podívanou, obvykle až „kontaktního“ závodu, obzvláště na startu a při otáčení bójek (otočných bodů) rozmístěných na ledě. Jeden okruh „race“ závodu má délku většinou kolem 1 - 3 km, dle počtu startujících. Další disciplínou, která se pojede na Lipně je „snowkite marathon“, což jak už sám název napovídá, je závod trvající několik hodin a na dlouhou trať minimálně 42 km. Není ale vyjímkou i více než 100 km závod. Poslední disciplínou, kterou na těchto závodech můžete vidět je „freestyle“ nebo „bigair“. Při freestylu jde o náročnost triku a jeho celkové provedení, při „bigairu“ o nejvyšší dosaženou výšku při skoku. Jezdí se 2 hlavní kategorie: lyže a snowboard.

Hlavním organizátorem akce je KITEFORCE.cz ve spolupráci s kemp Jestřabí a celou akci zaštiťuje Český Kiting z.s. Ředitel závodu: Mgr. Martin Lafek. 

 

PROBĚHLO

Regata -  130 let Jachtingu v Čechách

Český jachting slaví 130 let své působnosti a Vy máte jedinečnou příležitost být u toho. Na vodní hladině Lipna v Černé v Pošumaví a blízkém okolí se v době od 28. 8.  do 3. 9. bude prohánět snad každé plavidlo osazené plachtami. K jachtingu patří i moderní sporty, nouze tedy nebude ani o podívanou na windsurfing, kiting a wingfoiling. Součástí celé akce bude kupříkladu i Mistrovství České republiky lodní třídy Optimist. Přijďte se pokochat nádherou, kterou jedinečné přírodní scenerie Lipna nabízejí ve spojení s prezentací jednoho z nejkrásnějších odvětví vodních sportů, a tedy jachtingu.
Ve spolupráci s Českým Svazem Jachtingu Vás jménem Yacht Klubu Jestřábí zveme na MOLO Jestřábí, ze kterého budete moci sledovat největší plachetní událost v Čechách jako na dlani.
Více informací ZDE.
Program akce ZDE. 

Mezi Ostrovy

PŘIPLUJTE, TĚŠÍME SE NA VÁS. 

UNIKÁTNÍ KONCERT NAD HLADINOU LIPNA . HUDEBNÍ TĚLESO BÁRKA OSLAVÍ ZÁPAD SLUNCE NAD LIPNEM.

Po velkém úspěchu koncertu Mezi ostrovy, kdy Bárka odehrála 16. srpna 2020 koncert pro posádky 83 lodí shromážděných mezi lipenskými ostrovy Velký a Malý Tajvan, nastal čas si tento zážitek zopakovat – a k tomu zúročit zkušenosti z minula a obohatit je o další novinky. Čtvrtek 31. srpna na počest výročí 130 let jachtingu v Čechách, jehož oslava se chystá v Černé v Pošumaví, bude zároveň příležitostí rozloučit se s prázdninami i tímto nezapomenutelným způsobem a ve velkém stylu. Šanci uspořádat opět výjimečný koncert, při němž se po lipenské hladině ponese hudba různých žánrů v podání keltské harfy a violoncella, dává i fakt, že přípravný tým je již zase kompletní. 

Organizátoři chtějí pojmout koncert znovu především jako oslavu genia loci, kdy zapadající slunce dává Lipenskému jezeru velmi romantickou atmosféru, kterou klasické, muzikálové, rockové i jiné skladby krásně umocňují. V reakci na ohlasy diváků, kteří v roce 2020 koncert zažili a přáli si jeho opakování, jsou opět připraveni využít své zkušenosti s tímto netradičním prostředím. Nejbližší publikum můžete muzikantům dělat i vy, jako posádky lodí a různých plavidel shromážděných okolo, případně z Mola nebo pláže kempu Jestřábí 1. Možná promítneme už i nový klip Bárky, v němž se hudba spojí s animací kreseb od Davida Křížka. 
Více informací ZDE

 

HISTORICKY....

YK Jestřábí tréninkový program pro děti od 8 do 15 let a ve spolupráci s osobnostmi českého jachtingu např. Karlem Lavickým (olympionik ve třídě Windsurfing) a Nikol Staňkovou (historicky nejúspěšnější reprezentantka ČR ve třídě Optimist), připravil tréninkový program pro děti od 8 do 15 let.

Mistrovství Evropy Tornado 2015

YK Jestřábí pořádal jeden z nejprestižnějších jachtařských okruhových závodů na světě, na který se sjela špička evropského jachtingu lodní třídy Tornado. Mezi účastníky nechyběla dokonce ani australská posádka, i když to do Evropy měla pořádný kus cesty. Na vodě se proháněly naleštěné krasavice a největší evropská esa měřila svoje síly v bojích o pozice na bójích. Pětidenní klání nabídlo napínavou podívanou i doprovodný program přímo v kempu i na okolních plážích.