CZ EN DE

Junior ProTEAM

Filozofie kroužku

YK Jestřábí tréninkový program pro děti od 8 do 15 let. Yacht Klub Jestřábí ve spolupráci s osobnostmi českého jachtingu např. Karlem Lavickým (olympionik ve třídě Windsurfing) a Nikol Staňkovou (historicky nejúspěšnější reprezentantka ČR ve třídě Optimist), připravil tréninkový program pro děti od 8 do 15 let.

Jachtařský trojboj

Program sestává ze tří hlavních jachetních disciplín a podpůrné mimosezónní náplně, zaměřené především na fyzickou zdatnost, schopnosti záchrany a sebezáchrany, otužování a plavání. Těmito základními potřebnými dovednostmi a fyzickou přípravou děti provede Adéla Černá, vodní záchranářka a instruktorka plavání, první pomoci a vodní záchrany. Hlavní tréninkové třídy jsou pak Optimist, kde se děti učí jachtařské dovednosti, manévrování a taktiku. Dalším je Windsurfing, kde děti bude trénovat Tibor Nevelöš. Tibor získal svůj první titul Mistra ČR v pouhých 9 letech a v roce 2017 už vyhrál zároveň MČR i pohár třídy Optimist. Nasbíral také řadu mistrovských titulů ve windsurfingu ve třídě Techno 293. V roce 2019 se umístil v TOP 20 na MS i ME této třídy a v roce 2020 vyhrál mezinárodní závod na Gardě. V roce 2019 byl druhý v anketě Jachtař roku mezi juniory a v roce 2020 již s bratrem Adamem v anketě nekompromisně zvítězili. Nyní závodí ve windsurfingu a na lodi 29er., Tibor je vynikající instruktor windsurfingu s bohatými zkušenostmi. Poslední a relativně technicky nejnáročnější disciplínou je pak Kiteboarding, benjamínek mezi olympijskými třídami. Kromě kiteboardingu se zaměříme na zcela novou jachetní třídu WINGFOILING, která elegantně propojuje to nejlepší z windsurfingu a kiteboardingu. Tento moderní a atraktivní sport budou mladí svěřenci trénovat pod vedením zkušeného trenéra Petra Beneše (více jak 18 letá praxe s výukou kitingu) a jeho syna Štěpána Beneše, který se s foilem, lidově řečeno, doslova narodil.

Cílem kroužku je zpřístupnit a zatraktivnit dětem jachting zařazením moderních a adrenalinových sportů jakými právě Kiteboarding, Wingfoiling a Windsurfing bezesporu jsou. Nabídnout našim juniorům skvělé sportovní podmínky a zážitky na největší české vodní lokalitě pod vedením těch nejlepších zkušených trenérů. Těm, které bude jachtařina bavit, se po dovršení 15 let nabízí hned dvě navazující závodní třídy - Kiteboarding, Wingfoiling a Windsurfing, kde mohou pokračovat a rozvíjet nejen svůj talent, ale už i závodnické zkušenosti. Tyto třídy jsou nejen moderní ale i finančně nejméně náročné.


Plánované akce


Young Blood camp 1. 6. - 2. 6. 2024

Young Blood camp - první wingfoil camp v ČR určený pro začátečníky i pokročilé ve věku 7 - 17 let!

Cena kurzu: 1000,- Kč/účastník
CASHBACK!!!  - Každý účastník obdrží voucher na nákup ve Snowboardelu v hodnotě 1000,- Kč, čímž se vlastně vrátí investice do kurzu vložená! 

Cena nezahrnuje ubytování a stravu.  Doporučujeme ubytování přímo v místě konání závodu: Kemp Jestřábí I. pro náročnější pak ještě cca 50 m od místa konání: LakeSide apartments - objednávejte individuálně.

Důležité informace:

START YBC sobota v 10:00 a FINISH neděle v 15:30
Campu se mohou zúčastit děti pouze v doprovodu alespoň jednoho zákonného zástupce.
Camp je omezen na 15 účastníků, proto s rezervací neváhejte.
Vlastní vybavení je výhodou, ne podmínkou.
DOPORUČUJEME: vlastní neopren/helmu/vestu
Náplň: teorie na břehu a praxe ve vodě
Přivezeme: Vybavení Duotone pro účastníky kempu.
Za bezvětrného počasí zajištěn doprovodný program (kemp se ruší, pouze v případě výrazné nepřízně počasí).

K vyzkoušení bude k dispozici i  pumpfoil, dockstart, nebo e-foil.

Přihlášky na email: marek.potstynsky@snowboardel.cz

Do přihlášky prosím uveďte: 

Jméno a příjmení účastníka
Datum narození účastníka
Úroveň: začátečník/pokročilý
Disponujete vlastním vybavením - ANO/NE(potřebuji zapůjčit)
Znalost Anglického jazyka -  ANO/NE
Jméno a příjmení zákonného zástupce vč. emailové adresy a telefonu.

 

 

PROBĚHLO

Junior Pro Team Summer camp 

Program bude samozřejmě opět bohatý a kromě parádních oblíbených rozcviček na děti čeká: Kiteboarding, Windsurfing, Wing, tréninky na lodích Optimist a v případě bezvětří tréninky stability a jízdy na elektrofoilu a další aktivity spojené s tréninkem na vodě. Prostor bude samozřejmě i na psychickou přípravu a nějaké dováděcí hry. Nezapomeňte, že děti musí umět samostatně plavat bez nadlehčovacích pomůcek!

Těší se na Vás celý tým instruktorů a další podrobnosti a přihlášku zjistíte na vyžádání zde.

Denní rozvrh:
Začátek: 10:00 (v 10:00 je začátek programu, děti musí být na místě ještě před jeho zahájením)
Společný oběd: 12:30
Odpolední program: 14:00 - 16:00
Zakončení dne 16:30

Cena zahrnuje:
plavidla, plovací vesty, trenéry, oběd - děti se specifickými požadavky na stravování - celiakie, laktosová intolerance apod. musí mít stravu vlastní! (ohřev a podávání jídla lze zajistit)

Cena nezahrnuje:
ubytování, neopren, neoprenové boty (možno zapůjčit, případně lze zajistit nákup za výhodnou cenu přes naše partnery)

Vhodné pro děti od 6 let

Cena za soustředění 6 000 Kč/dítě.

Přihláška